Górne zdjęcie

Czym są rolety Portos?

Rolety zewnętrzne Portos

W stałej ofercie posiadamy rolety zewnętrzne polskiego producenta – firmy Portos z Kalisza. Rolety montowane są na zewnątrz, czyli na elewacji budynków tuż nad otworem okiennym. Wszystkie rolety wyposażone są w napędy przeciążeniowe – radiowe lub przewodowe.

Rolety i ich akcesoria

Profile i skrzynki na rolety

Do wyboru są różne modele skrzynek na rolety. Dostępne kształty obudowy są wygięte pod kątem 45 stopni, zaokrąglone lub owalne.

Rolety wykonane są z profili:

  • aluminiowych z walcowanej blachy - dostępne są profile wypełnione bezfreonową pianka poliuretanową, które zapewniają izolacją akustyczną i termiczną; w stałej ofercie są też profile puste,
  • PCV - wykonane są z wysokogatunkowego tworzywa, które jest odporne na promieniowanie UV.

Klient może wskazać, czy chce profile z perforacją lub bez. Albo zdecydować się na rolety z moskitierą. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie. W upalne letnie wieczory nie trzeba opuszczać rolety, aby przez otwarte okno do domu nie dostały się komary i inne owady. Profile aluminiowe oraz skrzynki na rolety są malowane proszkowo na kolor wskazany przez klienta. Do wyboru są barwy drewnopodobne i inne – np. antracyt, grafit, aluminium szczotkowane.

Opis produktów

Rolety nadstawne

W ofercie firmy Portos są również rolety nadstawne (inaczej nazywane nasadkowymi albo nakładanymi). Mogą być one zakładane podczas montażu lub wymiany stolarki, ponieważ skrzynka na roletę nakładana jest na ramę okna lub drzwi. Następnie prowadnice są przykręcane do zewnętrznej części ramy okiennej. I dopiero na końcu okno wraz z roletą montowane jest w otworze okiennym. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrzynka nie jest widoczna, a roleta prezentuje się bardziej elegancko.

Rolety nadprożowe

W przeciwieństwie do rolet nadstawnych rolety nadprożowe mogą być montowane tylko w dopiero budowanych obiektach. Skrzynka na roletę nie jest bowiem montowana na ramę okna czy drzwi, ale wbudowywana w mur. Posiada pewne mocowanie do elementów konstrukcyjnych dowolnego budynku oraz izolację termiczną i akustyczną.