Górne zdjęcie

O profilach Veka

Profile Veka

Profile Veka należą do jednych z najbardziej popularnych profili, używanych do budowy okien PCV. Dostępne są w różnych standardach wykonania, które różnią się m.in. liczbą komór, głębokością zabudowy i ilością uszczelek.

Im wyższy standard, tym okna posiadają lepszą izolację i przepuszczają mniej ciepła oraz hałasów. Okna na profilach Veka z najwyższego standardu są polecane do budynków energooszczędnych. Kto nie posiada tego typu domu, może zdecydować się na okna wykonane w niższym standardzie, ale o równie mocnej konstrukcji. Takie okna zapewnią mu ciepło w domu i będą chronić od wielu hałasów z zewnątrz.

.

Do czego stosować?

Na profilach Veka wykonywana jest stolarka:

Okna na profilach Veka mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze i w dowolnym kolorów. To klient wybiera, jaką stolarkę chce zamówić. W firmie Okna PCV Zenka w Człuchowie proponujemy okna w kilkudziesięciu kolorach. Oprócz najbardziej popularnych białych oraz coraz częściej wybieranej stolarki w kolorze antracytu lub różnych odcieniach szarości, klientom proponujemy też profile w barwach drewnopochodnych i niestandardowych – np. zielony, czerwony. Profile Veka mogą być pokryte okleiną o strukturze imitującej drewno lub okleiną gładką.

Na życzenie klienta stolarka PCV, wykonana na profilach Veka, może zostać wyposażona w wentylację, czyli nawiewniki oraz w zespolenia dwuszybowe albo trzyszybowe.

zdjęcie do opisu

Na profilach Veka wykonywana jest stolarka:

  • okna klasyczne,
  • okna z łagodnymi zaokrągleniami krawędzi,
  • okna ze znacznymi zaokrągleniami krawędzi,
  • okna przesuwne,
  • drzwi zewnętrzne,
  • drzwi balkonowe,
  • drzwi tarasowe uchylno-przesuwne (patio),
  • drzwi tarasowe wielkopowierzchniowe (HST).

Przykładowe profile Veka:

Perfectline 70 AD

Są to profile bezołowiowe, wykonane na stabilizatorach wapniowo-cynkowych. Profile Perfectline 70 AD posiadają 5 komór i głębokość zabudowy, wynoszącą 70 mm. Pakiety szybowe, stosowane w tym rodzaju profili, mogą mieć maksymalnie 40 mm. Okna na profilach Perfectline 70 AD produkowane są z krawędziami skośnymi, lekko zaokrąglonymi lub mocno zaokrąglonymi.

Ścianki zewnętrzne profili mają 3 mm grubości (granica tolerancji wynosi 0,2 mm). Grubość ścianek ma wpływ na wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną oraz na dużą odporność na włamania. W oknach, wykonanych na profilach Perfectline 70 AD, zastosowany jest system 2 uszczelek. Posiadają one mikrowentylację oraz blokadę błędnego ustawienia klamki.

zdjęcie produktu

Softline 82 MD

Profile z serii Veka Softline 82 MD posiadają bardzo solidną konstrukcję. Skrzydła okien zbudowane są z 6-komorowych profili, zaś ramy – z profili posiadających aż 7 komór. Głębokość zabudowy wynosi 82 mm, a maksymalna dopuszczalna wielkość pakietów szybowych to 52 mm. Profile Veka Softline 82 mm wyposażone są w system 3 uszczelek. Wszystkie te czynniki sprawiają, że okna wykonane z tego typu profili wykazują niską przepuszczalność ciepła i bardzo dobrze chronią przed hałasem z zewnątrz.

Okna posiadają mikrowentylację i blokadę błędnego położenia klamki.

zdjęcie produktu

Alphaline 90

Okna z profili Alphaline 90 posiadają znacznie lepsze parametry niż te, wykonane przy użyciu wielu innych profili o większej liczbie komór. Alphaline 90 to 6-komorowe profile. Przy czym największa komora ramy okiennej wypełniona jest specjalnym wkładem termicznym. Klienci, którzy dodatkowo zdecydują się wybrać okna z zespoleniem trójszybowym, nie muszą obawiać się wysokich rachunków za ogrzewanie. Takie okna będą miały wyjątkowo niską przepuszczalność ciepła. Można je więc bez obaw montować w domach i budynkach energooszczędnych.

W profilach Alphaline 90 zastosowane są ścianki wewnętrzne i zewnętrzne o odpowiedniej grubości. Biorąc to pod uwagę a także 6-komorową budowę, można mieć pewność, że okna posiadają stabilną i wytrzymałą konstrukcję. Głębokość zabudowy w przypadku tych okien wynosi 90 mm, a dopuszczalne pakiety szybowe mogą mieć maksymalnie 48 mm.

zdjęcie produktu