Górne zdjęcie

Profile Aluplast

Profile Aluplast dostępne są w różnych standardach wykonania, które różnią się między sobą m.in. liczbą komór, grubością pakietu szybowego i systemem uszczelek. Wszystkie okna wykonane na profilach Aluplast, dostępne są kilkudziesięciu kolorach. Oprócz najbardziej popularnych białych sprzedajemy również okna PCV w barwach drewnopochodnych i niestandardowych – np. antracyt, zielony, czerwony. Profile mogą być pokryte strukturą drewnopochodną lub posiadać gładką okleinę.

Na życzenie klienta stolarka PCV, wykonana na profilach Aluplast, może zostać wyposażona w wentylację, czyli nawiewniki oraz w zespolenia dwuszybowe albo trzyszybowe.

Na profilach Aluplast wykonywana jest różnego typu stolarka:

  • okna klasyczne,
  • okna z łagodnymi zaokrągleniami krawędzi,
  • okna ze znacznie zaokrąglonymi krawędziami,
  • okna przesuwne,
  • drzwi zewnętrzne,
  • drzwi balkonowe,
  • drzwi tarasowe uchylno-przesuwne (patio),
  • drzwi tarasowe wielkopowierzchniowe (HST).

Przykładowe profile Aluplast:

Ideal 4000

To okna o mocnej konstrukcji i głębokości zabudowy wynoszącej 70-85 mm. Posiadają duże komory na stalowe wzmocnienia. Profile Aluplast Ideal 4000 mogą być używane do produkcji okien o standardowych rozmiarach lub też o dużych gabarytach. 5-6 komorowa konstrukcja zapewnia wysoką izolacyjność cieplną i akustyczną. Dopuszczalne pakiety szybowe mają do 41 mm grubości.

Okna na profilach Aluplast Ideal 4000 wyposażone są w system 2 uszczelek oraz w mikro wentylację. Dostępne są też w serii round-line, która charakteryzuje się łagodnymi zaokrągleniami brzegów i nowoczesną stylistyką.

zdjęcie produktu

Ideal 7000

Okna z tego typu profili Aluplast są wykonane w wyższym standardzie niż okna z profili Ideal 4000. Ponieważ Ideal 7000 to świetne rozwiązanie nie tylko do domów, biur i urzędów, które są budowane lub remontowane zgodnie ze standardowymi zalecenia. Profile Aluplast Ideal 7000 bardzo dobrze sprawdzą się w budownictwie energooszczędnym. Posiadają głębokość zabudowy wynoszącą aż 85 mm oraz 6-komorową konstrukcję. Co zapewnia oknom ponadprzeciętne właściwości izolacyjne – zarówno termiczne, jak i akustyczne.

W profilach Ideal 7000 mogą być stosowane pakiety szybowe do 51 mm. Co w połączeniu z niską przenikalnością ciepła przez profile, gwarantuje bardzo dobre parametry cieplne okien.

zdjęcie produktu

Ideal 8000

Tego typu profile Aluplast posiadają solidną, 6-komorową konstrukcję ze stalowym wzmocnieniem. Głębokość zabudowy w profilach Ideal 8000 wynosi 85 mm, zaś wielkość dopuszczalnych pakietów szybowych to maksymalnie 51 mm. Profile Ideal 8000 należą do jednych z najlepszych profili Aluplast. Od innych profili odróżnia je możliwość zastosowania trzech uszczelek. System z uszczelnieniem środkowym gwarantuje ponadprzeciętne właściwości izolacyjne. Okna idealnie chronią od chłodu oraz od zewnętrznych hałasów. System trzech uszczelek, zastosowany w oknach z profilami Ideal 8000, zapewnia również dłuższą żywotność mechanizmów okuciowych. Ponieważ odizolowane w tzw. suchej komorze, nie są one narażone na negatywny wpływ zewnętrznych warunków.

Okna wykonane z profili Ideal 8000 posiadają mikrowentylację i blokadę błędnego położenia klamki.

zdjęcie produktu