Górne zdjęcie

Nasza oferta na parapety

Parapety

Posiadamy kompleksową ofertę dla osób, które planują budowę lub remont należących do nich budynków – domów, biur, zakładów produkcyjnych – oraz obiektów, którymi zarządzają – np. urzędów. Dlatego oprócz okien i drzwi w sklepie Okna PCV Zenka nie mogło zabraknąć parapetów wewnętrznych i zewnętrznych. W naszej ofercie posiadamy głównie parapety produkowane przez polską firmę Medos.

Rodzaje parapetów:

Parapety z płyty MDF

Wykonane są z drobnych kawałków drewna i związków organicznych. Parapety z MDF mogą mieć grubość od 25 mm do 40 mm. Dostępne są w wersji wilgocioodpornej. Parapety w wersji wilgocioodpornej określane są tzw. zieloną płytą. Dlaczego? Z powodu koloru widocznego na ich brzegach. Po montażu barwa ta nie jest jednak widoczna. Parapet wilgociodporny jest bardziej odpormy na wilgoć niż zwykła płyta MDF. Dlatego zalecany jest do montażu np. w łazienkach.

Dostępne kolory parapetów z MDF: drewnopodobne; imitujące kamień, beton, marmur; białe matowe i z połyskiem oraz inne. Wszystkie parapety z MDF są laminowane.

Parapety stalowe

Są to parapety zewnętrzne, które charakteryzują się dużą wytrzymałością. Są odporne zarówno na wilgoć, jak i na promieniowanie UV, wysokie i niskie temperatury, a także zabezpieczone przed korozją. Parapety są wykonane z blachy stalowej laminowanej. Dostępne są w wersji gładkiej i ze strukturą oraz pokryte laminatem drewnopodobnym.

Parapety z PVC

PVC to polichlorek winylu, czyli rodzaj tworzywa sztucznego. Wykonany z takiemu materiału parapet jest lekki, trwały oraz odporny na promieniowanie UV i wilgoć. Parapety z PVC dostępne są w kolorach: białym, imitującym marmur oraz barwach drewnopodobnych. Firma Medos oferuje też parapety PVC w serii Sotline, które mają konstrukcję komorową i są przez to bardziej sztywne i stabilne.

Parapety wykonane z PVC są łatwe w utrzymaniu czystości.

Parapety z konglomeratu marmurowego

Konglomerat marmurowy wykonywany jest z drobnych kawałków marmurów, połączonych żywicą z dodatkiem pigmentu. Konglomerat marmurowy jest trwałym materiałem, o ile wykorzystywany jest do wystroju i wykończenia wnętrz domów, biur i urzędów. Na zewnątrz – poddany działaniom warunków atmosferycznych – może zblednąć i zmatowieć.

Parapety z konglomeratu są w 100% odporne na wodę oraz wykazują dużą odporność na zarysowania.

Dostępne w naszym sklepie parapety z konglomeratu marmurowego mają 20 mm grubości i są oferowane w około 20 kolorach.

Parapety aluminiowe

Parapety aluminiowe to lekkie i wytrzymałe parapety zewnętrze. Parapety aluminiowe są fabrycznie malowane proszkowo na jeden z kilkunastu kolorów, wybrany przez klienta. W ofercie posiadamy parapety gładkie oraz imitujące płytki i cegłę.

Parapety aluminiowe wykonywane są na indywidualne zlecenie klienta, zgodnie z podanymi wymiarami otworów okiennych.