Górne zdjęcie

Bramy garażowe Wiśniowski

Bramy segmentowe

Bramy segmentowe Wiśniowski są w pełni zautomatyzowane i sterowane pilotem. W konstruowaniu i budowie napędu uczestniczyli przedstawiciele uznanej firmy Somfy. Klienci mają do wyboru ponad 30 typów oklein oraz blisko 200 kolorów z palety RAL.

Prime

to nowoczesna brama segmentowa wyposażona m.in. w elastyczną osłonę międzypanelową, pionowe osłony prowadnic, aluminiowy profil mocujący, ukryty zawias. Bramy segmentowe z serii Prime posiadają termoizolację, zapewniającą bardzo niski współczynnik przenikania ciepła. Przez co bramy są polecane do budynków energooszczędnych, a nawet do pasywnych. Dostępne są bramy, wykonane z paneli bez tłoczeń lub z wysokimi tłoczeniami oraz z aplikacjami ozdobnymi.

zdjęcie produktu

UniTherm

są odporne na działanie wiatru i wody, przez co mogą sprawnie działać prawie 14 lat (przy 4 cyklach używania dziennie). Na wytrzymałość konstrukcji wpływ ma też stabilne mocowanie elementów. Bramy z serii UniTherm posiadają elastyczną osłonę międzypanelową oraz aluminiowy profil mocujący elastyczne osłony. Zastosowanie paneli o grubości 60 mm umożliwia montaż bram w domach energooszczędnych. Dostępne są bramy zbudowane z paneli: bez tłoczeń, z wysokimi tłoczeniami i z aplikacjami ozdobnymi.

zdjęcie produktu

UniPro

brama wykonana jest z paneli stalowych o grubości 40 mm i wypełnionych bezfreonową pianką poliuretanową. Zaś konstrukcja jest wykonana z elementów stalowych, ocynkowanych. Brama UniPro dostępna jest w wersji zautomatyzowanej i otwieranej ręcznie. Dostępne wzory bram segmentowych UniPro z paneli: bez przetłoczeń, z wysokimi tłoczeniami, z niskimi tłoczeniami, z przetłoczeniami kasetonowymi, z V-tłoczeniami, z aplikacjami ozdobnymi.

zdjęcie produktu

Bramy uchylne

Bramy uchylne Wiśniowski należą do najbardziej popularnych bram tego producenta. Swoją popularność zawdzięczają lekkiej, prostej i solidnej konstrukcji oraz niezawodnemu mechanizmowi. Skrzydło bramy uchylnej wykonane jest z blachy stalowej, ocynkowanej – trapezowej (może mieć ona układ pionowy, poziomy lub skośny) lub perforowanej. Podnoszenie i opuszczanie skrzydła bramy umożliwiają sprężyny i łożyskowe rolki.

Bramy uchylne dostępne są w barwach drewnopodobnych oraz w kolorach: białym, szarym, brązowym i zielonym oraz w około 200 z palety RAL.

Nowością są aplikacje, które mogą być zamontowane w bramach uchylnych z serii Connect z wzoru H. Mogą być one wykonane w kolorach: drewnopodobnych (złoty dąb i orzech), stal nierdzewna i w barwach z palety RAL.

Brama rozwierna

Brama rozwierna jest najtańszą bramą w ofercie firmy Wiśniowski. Niska cena nie oznacza jednak niskiej jakości. Wręcz przeciwnie. Producent zadbał o to, aby brama rozwierna była wykonana z dobrych materiałów i służyła użytkownikom przez wiele lat.

Ościeżnica i skrzydło bramy rozwiernej wykonane są z ocynkowanych kształtowników stalowych, zaś wypełnienie skrzydła – z ocynkowanej blachy stalowej trapezowej. W bramie zastosowano ograniczniki przed niekontrolowanym, nadmiernym otwarciem.

Standardowa brama  rozwierna nie posiada termoizolacji. Klient może jednak zamówić bramę w wersji z ociepleniem.

Dostępne wzory bramy rozwiernej:

  • dwuskrzydłowa z symetrycznym podziałem skrzydeł, układ wypełnienia pionowy,
  • jednoskrzydłowa, układ wypełnienia pionowy,
  • dwuskrzydłowa, układ wypełnienia poziomy
  • dwuskrzydłowa z symetrycznym podziałem skrzydeł, układ wypełnienia skośny,
  • dwuskrzydłowa z okienkiem w układzie pionowym i kratką wentylacyjną, układ wypełnienia pionowy.

Dostępna w barwach drewnopodobnych oraz kolorach, białym, szarym, brązowym i zielonym oraz około 200 z palety RAL.